Verified sellers · Local products, made with care
Vendium
⌘K
AccountCart
⌘K
FavouritesCart
Vendium

Local products from small workshops and shops in Romania — in one basket.

Shop

StoresSearch products

Account

My accountMy orders
  • Terms
  • Privacy
  • Cookies
  • Returns
  • Legal information
  • Contact
  • ANPC
© 2026 Vendium · Local products, made with careEMMROB TECH & FRIENDS SRL · CUI 46553599 · J05/2230/2022Have a shop? Sell on Vendium
Home/Alimente/Panificație/Chifle cu susan, set 6 bucăți
Chifle cu susan1 / 2
Panificație

Chifle cu susan, set 6 bucăți

In stock
RON 12.00

RON 2.00/buc

VAT included

SKU: SND-CHIFLE-SUSAN-6

  • 14-day right of return
  • Secure payment

Sold by

S
Saned Shop
Seller
No ratings yet· Cluj
Visit the store
Seller details

Saned Marketplace SRL

Trade register no.: J12/0000/0000

Tax ID (CUI): RO00000000

Strada Morii nr. 3, 400000, Cluj-Napoca, Cluj, RO

comenzi@saned.ro

+40723000111

Report this product

About this product

Chifle pufoase presărate cu susan, ideale pentru burgeri sau mic dejun. Set de 6 bucăți, coapte proaspăt.

Specifications

Caracteristici generale

Vegan
Nu

Other specifications

Bio
Nu
Fără gluten
Nu
Termen de valabilitate
2 zile de la data coacerii
Origine
România

Food information

Ingredients

Făină de grâu tip 550, apă, lapte, ou, drojdie, unt, zahăr, sare, semințe de susan (4%).

Allergens

  • Cereals containing gluten
  • Sesame
  • Milk
  • Eggs

Nutrition facts (per 100 g / 100 ml)

Energy1,215 kJ / 289 kcal
Fat7.5 g
of which saturates3.1 g
Carbohydrate45 g
of which sugars4.2 g
Protein9.4 g
Salt1 g

Storage conditions

A se păstra la temperatura camerei. A se consuma în 2 zile.

Food business operator

Saned Marketplace SRL, Str. Morii nr. 3, Cluj-Napoca, RO

Safety information

Manufacturer
Saned Marketplace SRL · Strada Morii nr. 3, 400000, Cluj-Napoca, Cluj · RO · comenzi@saned.ro

Chifle cu susan, set 6 bucăți

RON 12.00

Similar products

← Înapoi la marketplace

Reviews

No reviews for this product yet.

Questions

Ask the first question about this product.

No published questions for this product yet.

Similar products

  • Pâine cu maia, coaptă pe vatră 800 g
    Saned Shop

    Pâine cu maia, coaptă pe vatră 800 g

    RON 18.00RON 22.50/kg
  • Pâine integrală de grâu 700 g
    Saned Shop

    Pâine integrală de grâu 700 g

    RON 16.00RON 22.86/kg
  • Pâine de secară cu semințe 600 g
    Saned Shop

    Pâine de secară cu semințe 600 g

    RON 19.00RON 31.67/kg
  • Baghetă franțuzească 250 g
    Saned Shop

    Baghetă franțuzească 250 g

    RON 7.00RON 28.00/kg