Verified sellers · Local products, made with care
Vendium
⌘K
AccountCart
⌘K
FavouritesCart
Vendium

Local products from small workshops and shops in Romania — in one basket.

Shop

StoresSearch products

Account

My accountMy orders
  • Terms
  • Privacy
  • Cookies
  • Returns
  • Legal information
  • Contact
  • ANPC
© 2026 Vendium · Local products, made with careEMMROB TECH & FRIENDS SRL · CUI 46553599 · J05/2230/2022Have a shop? Sell on Vendium
Home/Alimente/Panificație/Pâine integrală de grâu 700 g
Pâine integrală feliată1 / 2
Panificație

Pâine integrală de grâu 700 g

In stock
RON 16.00

RON 22.86/kg

VAT included

SKU: SND-PAINE-INTEGRALA-700

  • 14-day right of return
  • Secure payment

Sold by

S
Saned Shop
Seller
No ratings yet· Cluj
Visit the store
Seller details

Saned Marketplace SRL

Trade register no.: J12/0000/0000

Tax ID (CUI): RO00000000

Strada Morii nr. 3, 400000, Cluj-Napoca, Cluj, RO

comenzi@saned.ro

+40723000111

Report this product

About this product

Pâine din făină integrală de grâu măcinată la piatră, bogată în fibre. Miez dens și săios, ideală pentru mic dejun. Dospită cu maia, fără conservanți.

Specifications

Caracteristici generale

Vegan
Da

Other specifications

Greutate netă
700 g
Bio
Da
Fără gluten
Nu
Termen de valabilitate
4 zile de la data ambalării
Origine
România

Food information

Ingredients

Făină integrală de grâu (100%), apă, maia naturală, sare de mare. Poate conține urme de susan.

Allergens

  • Cereals containing gluten
  • Sesame

Nutrition facts (per 100 g / 100 ml)

Energy968 kJ / 229 kcal
Fat1.8 g
of which saturates0.4 g
Carbohydrate41 g
of which sugars2.4 g
Protein9.6 g
Salt1 g

Storage conditions

A se păstra la temperatura camerei, ferit de umezeală. A se consuma în 4 zile.

Food business operator

Saned Marketplace SRL, Str. Morii nr. 3, Cluj-Napoca, RO

Safety information

Manufacturer
Saned Marketplace SRL · Strada Morii nr. 3, 400000, Cluj-Napoca, Cluj · RO · comenzi@saned.ro

Pâine integrală de grâu 700 g

RON 16.00

Similar products

← Înapoi la marketplace

Reviews

No reviews for this product yet.

Questions

Ask the first question about this product.

No published questions for this product yet.

Similar products

  • Pâine cu maia, coaptă pe vatră 800 g
    Saned Shop

    Pâine cu maia, coaptă pe vatră 800 g

    RON 18.00RON 22.50/kg
  • Pâine de secară cu semințe 600 g
    Saned Shop

    Pâine de secară cu semințe 600 g

    RON 19.00RON 31.67/kg
  • Baghetă franțuzească 250 g
    Saned Shop

    Baghetă franțuzească 250 g

    RON 7.00RON 28.00/kg
  • Chifle cu susan, set 6 bucăți
    Saned Shop

    Chifle cu susan, set 6 bucăți

    RON 12.00RON 2.00/buc