Verified sellers · Local products, made with care
Vendium
⌘K
AccountCart
⌘K
FavouritesCart
Vendium

Local products from small workshops and shops in Romania — in one basket.

Shop

StoresSearch products

Account

My accountMy orders
  • Terms
  • Privacy
  • Cookies
  • Returns
  • Legal information
  • Contact
  • ANPC
© 2026 Vendium · Local products, made with careEMMROB TECH & FRIENDS SRL · CUI 46553599 · J05/2230/2022Have a shop? Sell on Vendium
Home/Alimente/Băcănie/Tofu condimentat cu ierburi 250 g
Tofu condimentat cu ierburi1 / 2
Băcănie

Tofu condimentat cu ierburi 250 g

In stock
RON 17.00

RON 68.00/kg

VAT included

SKU: SND-TOFU-IERBURI-250

  • 14-day right of return
  • Secure payment

Sold by

S
Saned Shop
Seller
No ratings yet· Cluj
Visit the store
Seller details

Saned Marketplace SRL

Trade register no.: J12/0000/0000

Tax ID (CUI): RO00000000

Strada Morii nr. 3, 400000, Cluj-Napoca, Cluj, RO

comenzi@saned.ro

+40723000111

Report this product

About this product

Tofu marinat cu busuioc, oregano și usturoi — gata de consum, direct din pachet. Perfect pentru salate și platouri reci.

Specifications

Caracteristici generale

Vegan
Da

Other specifications

Greutate netă
250 g
Bio
Da
Fără gluten
Da
Termen de valabilitate
18 zile la frigider
Origine
România

Food information

Ingredients

Boabe de soia non-OMG (80%), apă, ulei de floarea-soarelui, ierburi aromatice (busuioc, oregano — 2%), usturoi, sare, agent de coagulare (nigari).

Allergens

  • Soybeans

Nutrition facts (per 100 g / 100 ml)

Energy742 kJ / 178 kcal
Fat12.4 g
of which saturates1.8 g
Carbohydrate2.6 g
of which sugars0.9 g
Protein14.9 g
Salt0.8 g

Storage conditions

A se păstra la frigider (0–4 °C). După deschidere, a se consuma în 3 zile.

Food business operator

Saned Marketplace SRL, Str. Morii nr. 3, Cluj-Napoca, RO

Safety information

Manufacturer
Saned Marketplace SRL · Strada Morii nr. 3, 400000, Cluj-Napoca, Cluj · RO · comenzi@saned.ro

Tofu condimentat cu ierburi 250 g

RON 17.00

Similar products

← Înapoi la marketplace

Reviews

No reviews for this product yet.

Questions

Ask the first question about this product.

No published questions for this product yet.

Similar products

  • Tofu natural presat 350 g
    Saned Shop

    Tofu natural presat 350 g

    RON 14.00RON 40.00/kg
  • Tofu afumat 200 g
    Saned Shop

    Tofu afumat 200 g

    RON 16.00RON 80.00/kg