Verified sellers · Local products, made with care
Vendium
⌘K
AccountCart
⌘K
FavouritesCart
Vendium

Local products from small workshops and shops in Romania — in one basket.

Shop

StoresSearch products

Account

My accountMy orders
  • Terms
  • Privacy
  • Cookies
  • Returns
  • Legal information
  • Contact
  • ANPC
© 2026 Vendium · Local products, made with careEMMROB TECH & FRIENDS SRL · CUI 46553599 · J05/2230/2022Have a shop? Sell on Vendium
Home/Alimente/Băcănie/Tofu natural presat 350 g
Tofu natural presat1 / 2
Băcănie

Tofu natural presat 350 g

In stock
RON 14.00

RON 40.00/kg

VAT included

SKU: SND-TOFU-NATURAL-350

  • 14-day right of return
  • Secure payment

Sold by

S
Saned Shop
Seller
No ratings yet· Cluj
Visit the store
Seller details

Saned Marketplace SRL

Trade register no.: J12/0000/0000

Tax ID (CUI): RO00000000

Strada Morii nr. 3, 400000, Cluj-Napoca, Cluj, RO

comenzi@saned.ro

+40723000111

Report this product

About this product

Tofu ferm din boabe de soia non-OMG, presat pentru o textură densă. Neutru la gust, se marinează ușor și se pretează la prăjit, la grătar sau în supe. Sursă vegetală de proteine.

Specifications

Caracteristici generale

Vegan
Da

Other specifications

Greutate netă
350 g
Bio
Da
Fără gluten
Da
Termen de valabilitate
21 zile la frigider
Origine
România

Food information

Ingredients

Boabe de soia non-OMG (88%), apă, agent de coagulare (nigari — clorură de magneziu).

Allergens

  • Soybeans

Nutrition facts (per 100 g / 100 ml)

Energy602 kJ / 144 kcal
Fat8.7 g
of which saturates1.3 g
Carbohydrate1.9 g
of which sugars0.7 g
Protein15.8 g
Salt0.02 g

Storage conditions

A se păstra la frigider (0–4 °C). După deschidere, a se ține în apă și a se consuma în 3 zile.

Food business operator

Saned Marketplace SRL, Str. Morii nr. 3, Cluj-Napoca, RO

Safety information

Manufacturer
Saned Marketplace SRL · Strada Morii nr. 3, 400000, Cluj-Napoca, Cluj · RO · comenzi@saned.ro

Tofu natural presat 350 g

RON 14.00

Similar products

← Înapoi la marketplace

Reviews

No reviews for this product yet.

Questions

Ask the first question about this product.

No published questions for this product yet.

Similar products

  • Tofu afumat 200 g
    Saned Shop

    Tofu afumat 200 g

    RON 16.00RON 80.00/kg
  • Tofu condimentat cu ierburi 250 g
    Saned Shop

    Tofu condimentat cu ierburi 250 g

    RON 17.00RON 68.00/kg