Verified sellers · Local products, made with care
Vendium
⌘K
AccountCart
⌘K
FavouritesCart
Vendium

Local products from small workshops and shops in Romania — in one basket.

Shop

StoresSearch products

Account

My accountMy orders
  • Terms
  • Privacy
  • Cookies
  • Returns
  • Legal information
  • Contact
  • ANPC
© 2026 Vendium · Local products, made with careEMMROB TECH & FRIENDS SRL · CUI 46553599 · J05/2230/2022Have a shop? Sell on Vendium
Home/Alimente/Panificație/Pâine cu maia, coaptă pe vatră 800 g
Pâine cu maia coaptă pe vatră1 / 2
Panificație

Pâine cu maia, coaptă pe vatră 800 g

In stock
RON 18.00

RON 22.50/kg

VAT included

SKU: SND-PAINE-MAIA-800

  • 14-day right of return
  • Secure payment

Sold by

S
Saned Shop
Seller
No ratings yet· Cluj
Visit the store
Seller details

Saned Marketplace SRL

Trade register no.: J12/0000/0000

Tax ID (CUI): RO00000000

Strada Morii nr. 3, 400000, Cluj-Napoca, Cluj, RO

comenzi@saned.ro

+40723000111

Report this product

About this product

Pâine tradițională cu maia naturală, dospită lent 24 de ore și coaptă pe vatră. Coajă crocantă, miez elastic cu alveolaj neregulat și aromă ușor acrișoară. Fără drojdie comercială, fără aditivi — doar făină, apă, maia și sare.

Specifications

Caracteristici generale

Vegan
Da

Other specifications

Greutate netă
800 g
Bio
Nu
Fără gluten
Nu
Termen de valabilitate
4 zile de la data ambalării
Origine
România

Food information

Ingredients

Făină de grâu tip 650, apă, maia naturală (făină de grâu, apă), sare de mare. Poate conține urme de susan.

Allergens

  • Cereals containing gluten
  • Sesame

Nutrition facts (per 100 g / 100 ml)

Energy1,045 kJ / 247 kcal
Fat1.2 g
of which saturates0.3 g
Carbohydrate49 g
of which sugars1.8 g
Protein8.5 g
Salt1.1 g

Storage conditions

A se păstra la temperatura camerei, în pungă de hârtie. A se consuma în 4 zile.

Food business operator

Saned Marketplace SRL, Str. Morii nr. 3, Cluj-Napoca, RO

Safety information

Manufacturer
Saned Marketplace SRL · Strada Morii nr. 3, 400000, Cluj-Napoca, Cluj · RO · comenzi@saned.ro

Pâine cu maia, coaptă pe vatră 800 g

RON 18.00

Similar products

← Înapoi la marketplace

Reviews

No reviews for this product yet.

Questions

Ask the first question about this product.

No published questions for this product yet.

Similar products

  • Pâine integrală de grâu 700 g
    Saned Shop

    Pâine integrală de grâu 700 g

    RON 16.00RON 22.86/kg
  • Pâine de secară cu semințe 600 g
    Saned Shop

    Pâine de secară cu semințe 600 g

    RON 19.00RON 31.67/kg
  • Baghetă franțuzească 250 g
    Saned Shop

    Baghetă franțuzească 250 g

    RON 7.00RON 28.00/kg
  • Chifle cu susan, set 6 bucăți
    Saned Shop

    Chifle cu susan, set 6 bucăți

    RON 12.00RON 2.00/buc